Ubytování

Poloha

Dvůr Šaloun najdete v srdci Třeboňska vklíněný mezi rybníky Velký Tisý, Koclířov a Služebný.

V přímém sousedství naleznete rozlehlé sádky, jejichž historie sahá až do doby založení rybníka Velký Tisý na počátku 16. století. Celoročně zde lze nakoupit čerstvé ryby.

Dvůr je součástí rodinného zemědělského podniku. Obhospodařujeme okolní polnosti, chováme zde koně (Shagya Arab), kozy a krávy (Charolais a Limousine).

Ač je dvůr odloučen od civilizace hradbou rybníků, do 1,5 km vzdálené Lomnice se dostanete pěšky za 15 min. Lázeňské město Třeboň je vzdáleno 10 km. V nedalekém okolí se pak nacházejí rybníky Dvořiště a Rožmberk nebo Veselské pískovny vhodné na koupání.   

Ubytování

Při rekonstrukci obytné části dvora, který byl v mezidobí 1948-1989 značně devastován, jsme se stylově snažili navázat na období počátku minulého století, kdy byl dvůr ve vlastnictví rodu Schwarzenbergů. Veškerý nábytek je dřevěný, vyráběný na míru od truhláře. Okna jsou replikou původních špaletových oken.

Nabízíme Vám ubytování v sedmi vzdušných pokojích pro 2-4 osoby, které se nacházejí v prvním nadpodlaží penzionu. Pokoje nejsou podkrovní a poskytují tedy i v parných letních měsících odpočinek v chládku. Celková ubytovací kapacita je 20 lůžek, k nimž nabízíme možnost přistýlky. Po dohodě Vám můžeme zdarma poskytnout dětskou postýlku.

Pokoje jsou stylově vybavené, každý s vlastní prostornou koupelnou a WiFi připojením na internet. Tři pokoje disponují kuchyňským koutem. Lednička je na každém pokoji. Pro zachování atmosféry zde není žádná televize.

V přízemí penzionu je společenská místnost s příjemným posezením a výčepem. Rádi Vám mimo jiné nabídneme čepované pivo z Třeboňského pivovaru. K zakousnutí pak „dobroty k pivu“ (utopenec, naložený hermelín, tlačenka). Po náročném dnu můžete relaxovat u akvária s místními sladkovodními rybami nebo si venku opéct maso či buřtíky.

Nejbližší restaurace jsou v Lomnici 1,5 km, případně 3 km ve Slověnicích.

Dále nabízíme

Venkovní terasa s posezením
Dětské hřiště (pískoviště, houpačky, skluzavka, kolotoč)
Půjčovna kol
Parkování ve dvoře
Úschova kol

Pokoje:

Dvořiš - 4 lůžka + kuchyňka
Koclířov - 2 lůžka
Dubovec - ložnice 3 lůžka, kuchyňka
Smíšek - 3 lůžka
Rybníček - 2 lůžka
Malý Tisý - 2 lůžka
Velký Tisý - 4 lůžka + kuchyňka

V kuchyňce je rychlovarná konvice a jedno-plotýnkový vařič, menší lednička, na přání i mikrovlnka.

CENÍK na rok 2019 

ceny včetně snídaně

                        
V ceně je zahrnuta bohatá snídaně, parkování ve dvoře, uskladnění kol v objektu statku. 
Platba ubytování je možná pouze v hotovosti. Vybíráme zálohu předem.
Nástup ubytování od 15.00 (nebo kdykoliv později) v den začátku pobytu. Uvolnění pokojů do 10 hod. v den ukončení pobytu.
V letních měsících (červenec, srpen) nabízíme pobyty v týdenních turnusech od soboty do soboty.

Psi nejsou s ohledem na děti a naše zvířata vítáni, děkujeme za pochopení.
Storno poplatky jsou: storno více než 4 týdny před nástupem - 0 % (vrátíme celou zálohu),  storno více než 3 týdny před -50 % ze zálohy, více než 2 týdny před 75%(vrátíme 25%), méně než 2 týdny - 100%.

Nenabízíme svatby ani oslavy.

Přílohy:

obsazenost 0906.xlsx 20.02 kB